این دوره به صورت رایگان در یوتیوب منتشر شده و اگر فقط در حد روشن/خاموش کامپیوتر رو بلدید و دوست‌دارید بدونید توی کامپیوتر چه خبره و برنامه‌نویسی چه شکلیه، این دوره برای شما ساخته شده!

به طور خلاصه مسیر این شکلیه:

برنامه‌نویسی از زمین خاکی
برنامه نویسی از زمین خاکی فصل صفر
لینک این قسمت: https://youtu.be/QhkSaWjw–A

فصل صفر

من علیرضا رضایی و این اولین قسمت از این دورس که توش قراره راجع به این صحبت کنم که در ادامه قراره راجع به چی صحبت کنم.

یه جورایی معارفه اس که جلسه اول هر کلاسی مرسومه. حال نداشتید نبینید چیز خاصی توش نیست 🙂


فصل اول: روزی روزگاری در کامپیوتر

روزی روزگاری در کامپیوتر اسم فصل اولمونه که قراره بفهمیم توی کامپیوتر چه خبره و چه اتفاقاتی در سخت‌افزار و نرم‌افزار داره میفته. راجع به نحوه ذخیره‌سازی اطلاعات یا همون صفر و یک صحبت می‌کنیم.

لینک اسلایدهای فصل اول


فصل دوم: نرمی‌جات

فصل دوم قدمی فراتر از درونیات کامپیوتر برمی‌داریم و وارد دنیای نرم‌افزار خواهیم شد. راجع به تعریف نرم افزار، نحوه تولید یک نرم افزار در چرخه توسعه و همچنین از ویژگی های یک نرم افزار خوب صحبت می‌کنیم.

لینک اسلایدهای فصل دوم


فصل سوم: مفهوم پسند

فصل سوم که تحت عنوان مفهوم پسند کار خودشو شروع کرده قراره راجع به مفاهیم پایه‌ای برنامه نویسی مثل متغیر و شرط و حلقه و … صحبت کنیم اونم به صورت مسئله محور. در واقع همون الگوریتم و فلوچارت خودمون با حل تدریجی مسائل مختلف یهو به خودتون میاید و می‌بینید ععع برنامه نویسی یاد گرفتم.

لینک اسلایدهای فصل سوم


فصل چهارم: کدکدکد (زبان c++)

میخوایم وارد دنیای برنامه نویسی بشیم و بپریم توی زبان سی پلاس پلاس. و با هرچی الگوریتم روی کاغذه خداحافظی کنیم. تمام چیزهایی که تا الان یاد گرفتیم رو قراره بیاریم تو کد و به کامپیوتر بفهمونیم به زبون خودش 🙂

لینک اسلایدهای فصل چهارم


فصل پنجم: کدکد (زبان c#)

مفاهیم اولیه برنامه نویسی در سی شارپ که خیلی خیلی شبیه به سی پلاس پلاسیه که تا الان راجع بهش صحبت کردیم. با محیط برنامه نویسی ویژوال استدیو هم آشنا میشیم.دیگه با صفحات سیاه خداحافظی میکنیم و وارد دنیای نرم افزارهای گرافیکی میشیم. یکی از راحتترین زبان ها برا این کار سی شارپه که قراره از windows form استفاده کنیم و لذت ببریم.

لینک پروژه ماشین حساب فصل پنجم

انسان سنتی خود را پیچیده و جهان را ساده میبیند !

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت